Frequently Asked Questions
(Często Zadawane Pytania)

 1. Jak zapisać się na kurs CCNA?
 2. Jak dlugo ważny jest certyfikat CCNA?
 3. Co to jest Voucher?
 4. Po jakim czasie od uzyskania uprawnienia do zniżki (vouchera) należy zdać egzamin na certyfikat CCNA?
 5. Ile egzaminów należy zdać, aby otrzymać certyfikat CCNA?
 6. Gdzie można zdawać egzamin na certyfikat CCNA?
 7. W jaki sposób umówić sie na egzamin na certyfikat CCNA?
 8. Jak dokonać wpłaty za egzamin na certyfikat CCNA i jaka jest jej wysokość?

 1. Jak zapisać się na kurs CCNA?

  Aby wstępnie zapisać się na kurs w naszej Akademii należy wysłać e-mail z danymi kontaktowymi (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres fundacja_ai@op.pl. W tytule maila należy umieścić tekst "Rekrutacja CCNA". Pełna rejestracja na kurs odbywa się na pierwszym spotkaniu, każdy zarejestrowany uczestnik otrzymuje swój login i hasło tymczasowe do platformy Cisco NetSpace, na której bazuje kurs CCNA oraz wszystkie pozostałe kursy Cisco. Ten login i hasło umożliwiają kontynuacje nauki na dowolnym innym kursie w dowolnej innej akademii Cisco na całym świecie. Informacje o bieżących kursach znajdują się w dziale Newsy

 2. Jak dlugo ważny jest certyfikat CCNA?

  Obecnie certyfikat CCNA jest ważny trzy lata. Certyfikat automatycznie odnawia się po uzyskaniu każdego kolejnego certyfikatu w ścieżce rozwoju (np. CCNP i CCIE), można też odnowić go w dowolnym momencie zdając ponownie egzamin certyfikacyjny - już bez ponownego uczęszczania na kurs. Aktualne dane o okresie ważności certyfikatu i dostępnych certyfikatach można znależć na stronie Cisco Systems Inc..

 3. Co to jest Voucher?

  Voucher jest elektronicznym dokumentem uprawniającym do zniżki w opłacie za odpowiedni egzamin na certyfikat CCNA. Uzyskuje się go osiągając min. 75% punktów w końcowym egzaminie kursu CCNA. Obecnie w Polsce wartość tej zniżki wynosi najczęściej 50%. Przy opłatach za egzamin na certyfikat CCNA w wysokości 325 USD, egzamin ze zniżką kosztuje 162,50 USD.

 4. Po jakim czasie od uzyskania zniżki należy zdać egzamin na certyfikat CCNA?

  Aby zachować prawo do zniżki należy zdać egzamin certyfikacyjny w ciągu maksymalnie trzech miesięcy od zatwierdzenia ukończenia kursu przez Instruktora prowadzącego dany kurs.

 5. Ile egzaminów należy zdać, aby otrzymać certyfikat CCNA?

  Zgodnie z informacjami na stronie Cisco Systems Inc., aby otrzymać certyfikat CCNA należy zdać jeden egzamin 200-125 CCNA lub dwa egzaminy: 100-105 ICND1 oraz 200-105 ICND2.

 6. Gdzie można zdawać egzamin na certyfikat CCNA?

  Egzaminy na certyfikat CCNA można zdawać w dowolnym ośrodku egzaminacyjnym, który ma zawartą odpowiednią umowę z centrum certyfikacyjnym Pearson Vue. W Polsce takich ośrodków jest ok. 30.

 7. W jaki sposób umówić się na egzamin certyfikujący CCNA?

  Należy zarejestrować się w światowym centrum certyfikacyjnym Pearson Vue. (Podczas rejestracji należy używać tylko znaków ASCII - polskie znaki są później drukowane na certyfikacie w postaci "krzaczków"). Po zarejestrowaniu można przez serwis webowy ustalić rodzaj zdawanego egzaminu, dokładny termin i ośrodek, w którym decydujemy się wybrany egzamin zdawać. Ponieważ system określania terminu i ośrodka nie jest systemem z rezerwacją zasobów, należy porozumieć się z danym ośrodkiem egzaminacyjnym i upewnić o dostępności stanowisk komputerowych w wybranym czasie.

 8. Jak dokonać wpłaty za egzamin na certyfikat CCNA i jaka jest jej wysokość?

  Wpłaty można dokonać za pomocą karty kredytowej przez system webowy centrum certyfikacyjnego podczas rejestracji na egzamin. System akceptuje również płatności dokonywane eKartą mBanku. Istnieje możliwość wniesienia opłaty za egzamin w samym ośrodku egzaminacyjnym. W tym przypadku należy liczyć się z dodatkową opłatą nakładaną przez sam ośrodek egzaminacyjny.